Jak si postavit oltářek

K čemu je domácí oltář, proč ho mít a co by měl obsahovat? V tomto článku si odpovíme na tyto vámi často kladené otázky. Pojďte se s námi vydat za hranice mysli!

Co by měl obsahovat oltář a proč ho mít?

Slovo oltář zná nejspíš každý ve spojení s církví, či s podobnou vírou. Stále více se ale v poslední době lidé začínají zajímat o tzv. “domácí oltář". Domácí oltář je vámi zvolené místo, nejlépe v “srdci” domova - místo, ve kterém trávíte nejvíc času, a máte ho tak stále na očích. Oltář je místo, u kterého můžete meditovat, směřovat k němu svou pozornost a bude vás nepřetržitě těšit už pohled na něj.

 

Co na oltář patří?

V tomto se meze nekladou, oltář je jen vaše osobní místo, v ideální formě by měl ale zastupovat všechny 4 zemské živly a to: zemi, vzduch, vodu a oheň.

Zem nejlépe zastupují například drahé kameny a rostliny - prostě vše, co je přímo spojené s přírodou.

Vzduch: nejlépe všechny předměty, které jsou ovládány vzduchem, například: vykuřovadla, vykuřovadelnice, zvonkohry apod.

Voda: vše, co je s ní spojeno a to třeba: pohár, lastura nebo váza s vodou (případně i kytičkou, tím vyřešíte (na chvíli) dvě mouchy jednou ranou :-).

Dále by na oltářku rozhodně neměla chybět jakákoliv svíce. Ta zastupuje poslední živel oheň

Dále by na každém oltářku neměl chybět křišťál - základní kámen, o kterém se již dlouhou dobu traduje, že je schopen “dobít” ostatní kameny. 

 

Oltář by měl přitahovat vaši pozornost každý den a především vám dělat radost. Měl by být stále čistý, a to nejen “místo”, ale i předměty na něm. Kameny je vhodné čistit tak často, jak často s nimi pracujete (saháte). Nedoporučuje se, aby na ně sahal někdo jiný delší časový úsek (nemyslí se dotknout). To proto, že kámen je nalazen na vaší osobní energii. Pokud bude vaše amulety delší dobu držet někdo jiný, je vhodné kámen pročistit. Předměty na oltářku je nejlepší poskládat intuitivně, tak jak to budete cítit, jak vám to bude nejvíce vyhovovat. V Amulets vám nabízíme Základní balíček, který dále můžete obohacovat nejen o naše amulety, ale i o další vámi oblíbené předměty, například z cest. Každý předmět vám bude připomínat místo, kde jste si jej pořídili a podvědomě se vám vrátí vzpomínky na ty nejkrásnější chvíle

oltar1

 

 

Získat amulety pro váš oltář >>