Kameny a symboly

Kameny

Kámen Lapis lazuli / lazurit lapis-lazuli

Kámen Lapis lazuli / lazurit

Lapis lazuli je duchovní kámen, který byl ceněn již ve starověku díky své nádherné a výrazné modré barvě. Do života měl přinášet klid, mír a spokojenost. Také dodat odvahu a odstranit potíže s komunikací. 

Kámen Ametyst ametyst

Kámen Ametyst

Ametyst představuje klid a harmonii a má chránit svého majitele. Mnoho lidí věří, že ametyst je tak silný kámen, že dokáže zahnat negativní emoce, stres a noční můry. 

Kámen Růženín ruzenin

Kámen Růženín

Růženínu se už od nepaměti přezdívalo jako kámen lásky, a to i díky jeho jemně růžové barvě. Dokáže prý prohloubit lásku, něžnost a vnímavost. Pomáhá s blokací srdeční čakry, pročišťuje a může zbavit černých myšlenek. 

Kámen Tygří oko tygri-oko

Kámen Tygří oko

Tygří oko je nádherný kámen, který má chránit svého majitele. Je ideální jako talisman, svému nositeli má dodávat odvahu, rozhodnost a koncentraci. Také má podporovat psychickou pohodu a pozitivní myšlení. 

Kámen Křišťál kristal

Kámen Křišťál

Křišťál symbolizuje světlo na zemi, působí na nás svou očistnou léčivou energií a nabíjí nás pozitivním uvažováním. Někteří věří, že by měl být v každém bytě, protože posiluje partnerství a má chránit před elektro smogem. 

Kámen Obsidián obsidian

Kámen Obsidián

Černý obsidián je považován za kámen, který vás zavede do nejhlubšího nitra a vynese vše, co bylo odsunuto do podvědomí - pravdu i nevyřešené rozpory. Má tvořit silnou ochranu před magickými útoky a veškerou negativní energií. 

Kámen Čaroit caroit

Kámen Čaroit

Čaroit je jedním z nejvzácnějších kamenů světa a jeho cena rychle stoupá. Svému nositeli má pomáhat překonávat strach, vyčistit auru a přinést do života lásku.

Symboly

Symbol Ruka Fatimy symbol-ruka-fatimy

Symbol Ruka Fatimy

Ženský ochranný symbol užívaný jako talisman napříč časem a různými kulturami. Fatima znamená “ta co hovoří s anděly”. Podle pradávných tradic nás chrání před neštěstím, uhranutím a je nástrojem univerzální životní síly. 

Symbol Květ života v lotosu symbol-kvet-zivota-v-lotosu

Symbol Květ života v lotosu

Dokonalá harmonie dvou mocných principů. Květ života je symbol pocházející z posvátné geometrie. Zachycuje jakýsi náčrt neviditelných energií prapůvodního božského záměru, podle kterého bylo všechno stvořeno. 

Symbol Čínský drak symbol-cinsky-drak

Symbol Čínský drak

Drak je již od pradávna nedílnou součástí čínské mytologie, kde symbolizuje sílu a moc. Traduje se, že symbol pomáhá všem, kteří chtějí uspět ve své kariéře, a dosáhnout blahobytu. 

Symbol Davidova hvězda symbol-davidova-hvezda

Symbol Davidova hvězda

Je symbolem judaismu, nachází se na vlajce státu Izrael a znázorňuje harmonii. Vrchní trojúhelník reprezentuje mužský princip a spodní trojúhelník zase ten ženský. 

Symbol Strom života symbol-strom-zivota

Symbol Strom života

Strom života symbolizuje lásku ke všemu živému. Uctívali ho snad všechny kultury, včetně té křesťanské. Znázorňuje dokonalou pospolitost celého jsoucna, ve kterém vše harmonicky tančí v rytmu vesmíru. 

Symbol Hvězda sjednocení symbol-hvezda-sjednoceni

Symbol Hvězda sjednocení

Symbol, který jsme pojmenovali Hvězda Sjednocení, je velmi sofistikovaný usměrňovač energie. Dvě pěticípé hvězdičky uprostřed mají nositelům přinášet radost, štěstí a hojnost. 

Symbol Květ života symbol-kvet-zivota

Symbol Květ života

Prastarý symbol, jeden ze základních tvarů tzv. posvátné geometrie. Zachycuje jakýsi náčrt neviditelných energií prapůvodního božského záměru, jak bylo všechno stvořeno. 

Symbol Metatronova krychle symbol-metatronova-krychle

Symbol Metatronova krychle

Komplexní útvar pocházející z posvátné geometrie, který obsahuje několik tzv. platónských těles. Podle prastarého učení je symbol energeticky napojen na nejvyššího archanděla Metatrona, který je v přímém spojení s všeobjímající božskou energií. 

Symbol Choku rei symbol-choku-rei

Symbol Choku rei

Je klíčem k energii Reiki. Má se za to, že zesiluje léčivou energii a koncentruje ji do jednoho bodu. V energetickém systému Reiky slouží tento symbol ke zvýšení vibrací a nastartování přirozených samoléčebných procesů v těle.

Symbol Buddha symbol-buddha

Symbol Buddhy

Lidé ve starověku věřili, že olivín je darem od matky přírody a často byl spojován se světlem. Egypťané ho používali na ochranu před zlými duchy, a tak byl většinou součástí domovů. 

Symbol Jin Jang symbol-jing-jang

Symbol Jin Jang

Dokonale znázorňuje princip harmonie dvou elementárních životních sil – ženské a mužské. Podle starobylé čínské filosofie platí, že dokud jsou tyto principy vyvážené, žijeme v souladu s přirozenými silami a pociťujeme ve svém životě radost.

Symbol Horovo oko symbol-horovo-oko

Symbol Horovo oko

Horovo oko neboli Vedžat je staroegyptský posvátný symbol spojovaný s bohem Horem. Legenda praví, že Hor po vraždě jeho otce Usira svedl těžkou bitvu o trůn, při které nepřítel zasáhl jeho oko. Zrak byl naštěstí zachráněn a oko se stalo symbolem moci, zdraví a ochrany celého Egypta.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení