K nákupu nad 2500,- ručně pletený náramek zdarma

Jak postavit domácí oltář?

image_6483441 (3)

K čemu je domácí oltář, proč ho mít a co by měl obsahovat? V tomto článku si odpovíme na tyto vámi často kladené otázky. Pojďte se s námi vydat za hranice mysli!

Co by měl obsahovat oltář a proč ho mít?

Slovo oltář zná nejspíš každý ve spojení s církví, či s podobnou vírou. Stále více se ale v poslední době lidé začínají zajímat o tzv. “domácí oltář". Domácí oltář je vámi zvolené místo, nejlépe v “srdci” domova - místo, ve kterém trávíte nejvíc času, a máte ho tak stále na očích. Oltář je místo, u kterého můžete meditovat, směřovat k němu svou pozornost a bude vás nepřetržitě těšit už pohled na něj. Domácí oltář slouží též k umocnění záměru konkrétního tématu, které aktuálně v životě řešíte. Energeticky a svým je tak možno podpořit situaci, kterou si přejete aktuálně v životě zlepšit. Začít můžete jedním hlavním - centrálním oltářem, na který budete přidávat všechny předměty, které rezonují s vaší konkrétní situací. Dále pak můžete tvořit "vedlejší" menší oltářky, které můžete směrovat ke konkrétním účelům. (oltář zasvěcený lásce, hojnosti, intuici, rodině..) Fantazii se meze nekladou.. :)  

Co na oltář patří?

V tomto se meze nekladou, oltář je jen vaše osobní místo, v ideální formě by měl ale zastupovat všechny 4 zemské živly a to: zemi, vzduch, vodu a oheň.

Zem nejlépe zastupují například drahé kameny a rostliny - prostě vše, co je přímo spojené s přírodou.

Vzduch: nejlépe všechny předměty, které jsou ovládány vzduchem, například: vykuřovadla, vykuřovadelnice, zvonkohry apod.

Voda: vše, co je s ní spojeno a to třeba: pohár, lastura nebo váza s vodou (případně i kytičkou, tím vyřešíte (na chvíli) dvě mouchy jednou ranou :-).

Dále by na oltářku rozhodně neměla chybět jakákoliv svíce. Ta zastupuje poslední živel oheň

Dále by na každém oltářku neměl chybět křišťál - základní kámen, o kterém se již dlouhou dobu traduje, že je schopen “dobít” ostatní kameny. 

 

Výborným centrálním předmětem pro váš domácí oltář je ručně vyráběná orgonitová pyramida od duchovní průvodkyně a zakladatelky eshopu Natálie Ohorai. Natálie vyrábí zářiče v srdci samé Prahy a tvorbu zahrnuje řada jemnohmotných procesů. Na výběr máte z řady pyramid různých velikostí pro konkrétní záměry, které si aktuálně ve svém životě přejete. Mimo řadu konkrétních pyramid pro umocnění záměru Natálie vyrobila také pyramidy elementů, jež pomáhají k vyvážení energetického systému a dosažení tak harmonie ducha, těla i mysli.

Orgonitové pyramidy jsou vysokovibrační světelné zářiče, které skrze práci s nimi pomáhají ladit naše tělo, mysl i duši k harmonii. Též mají energetický vliv na prostředí, ve kterém se nacházejí - pomáhají transformovat těžké (negativní) energie a pozdvihnout tak celkovou energii prostoru, ve kterém se pak cítíme lépe. Součástí každé pyramidy je též návod, jak s pyramidou pracovat a návod na krátkou meditaci. 

Element ohně je speciálně sestavená pyramida pro práci s vnitřním elementem OHNĚ a tématy spojenými s naší vnitřní i vnější transformací. Díky své dynamické energii nám tento element pomáhá s proměnou našich myšlenek a přání na skutky ve hmotné realitě. Zároveň nám také umožňuje hlubší propojení s naší podstatou a vnitřním bojovníkem, díky kterému můžeme pocítit větší odvahu stát si za tím, kým skutečně jsme.

Voda je speciálně sestavena pro práci s vnitřním elementem VODY. Tento element nám pomáhá s rozprouděním energie a vnáší do života pohyb, akci a plynutí. Stěžejním tématem tohoto prvku, je důvěra v proudy života a přizpůsobení se aktuálním podmínkám našeho pozemského bytí.

Země je speciálně sestavena pro práci s vnitřním elementem ZEMĚ a ukotvením našeho niterného vesmíru. Tento element nám pomáhá s napojením na naše kořeny, kontaktem s touto realitou a uzemněním.

Vzduch je speciálně sestavena pro práci s vnitřním elementem VZDUCHU. Tento element, je důležitým propojením s naší primární potřebou dechu a ostatními živly. Pomáhá nám vnést do života lehkost ať už v našich myšlenkách nebo pocitech a může přinést čerstvý vítr do našich vztahů a vyrovnání energie dávání a přijímání. Tato témata úzce souvisí s naší sebeláskou a uvědoměním si vlastní hodnoty a jsou základním pilířem vědomého života.

Pyramidy pro konkrétní účel:

vztahy a láska, hojnost, intuice, anděl strážný a bytosti světla

Pyramidy pro vyvážení vnitřní elementů - harmonie 

Oheň, voda, země, vzduch 

andelstrazny

Anděl strážný a bytosti světla - ochrana na cestě duše za svým posláním 

image_6483441 (3)_1

Vnitřní elementy - harmonie těla, mysli i ducha

Oltář by měl přitahovat vaši pozornost každý den a především vám dělat radost. Měl by být stále čistý, a to nejen “místo”, ale i předměty na něm. Kameny je vhodné čistit tak často, jak často s nimi pracujete (saháte). Nedoporučuje se, aby na ně sahal někdo jiný delší časový úsek (nemyslí se dotknout). To proto, že kámen je nalazen na vaší osobní energii. Pokud bude vaše amulety delší dobu držet někdo jiný, je vhodné kámen pročistit. Předměty na oltářku je nejlepší poskládat intuitivně, tak jak to budete cítit, jak vám to bude nejvíce vyhovovat. V nabídce naleznete také Základní balíček, který dále můžete obohacovat nejen o další pyramidy pro konkrétní účel, ale i o další vámi oblíbené předměty, například z cest. Každý předmět vám bude připomínat místo, kde jste si jej pořídili a podvědomě se vám vrátí vzpomínky na ty nejkrásnější chvíle