Amulet pro rok 2022 jako DÁREK <3

Rozhovor o drahých kamenech s Iriškou Palečkovou

bitmap3Jak ses dostala k drahým kamenům a čím tě zaujaly?

Během mateřské dovolené jsem navštěvovala v mém rodném městě malý obchůdek s kameny, které mě stále více přitahovaly. Cítila jsem z nich cosi, co mě nesmírně silně oslovovalo. Viděla jsem v mém okolí, jak kamínky lidem pomáhají. Už jen jejich pořízením se cosi měnilo, a to mi vnuklo myšlenku, otevřít si po ukončení mateřské dovolené svůj vlastní obchod s kameny. Věděla jsem totiž, že se již nemohu vrátit do komerční sféry kvůli stresům, které mě tam neustále doprovázely. A tak jsem si myšlenku, otevřít si vlastní obchod, vzala k srdci, a manifestovala ji do reality. 

Proč myslíš, že by se lidé měli zajímat o drahé kameny a v čem jim mohou pomoci?

Drahé kameny jsou darem Matky země, na zemi žijeme, po zemi chodíme. Vydává nám přesně to, co potřebujeme k našemu životu. A těmito dary jsou i kameny, které jsou velkými pomocníky pro naše životy a velkými rezervoáry energie. Jsou to zářiče, které nám usnadňují cestu, ochraňují, uzdravují, čistí, dělají radost, komunikují.

Již malé děti, které dostanou kamínek do ruky, cítí energii, která z nich vyzařuje.
Pokud si například pořídíme nějaký kámen, který napomáhá ke zlepšení spánku, pak jej dáme pod polštář nebo při usínání do ruky, jeho energie nám k tomu napomůže. K tomu je také důležitý záměr, se kterým s ním pracujeme. Jednoduše kamínku sdělíme naše přání a čekáme, co se bude dít. Práci můžeme nechat na něm, ví přesně, co je pro nás nejlepší a co nejvíce potřebujeme, a také vše načasuje tak, jak je třeba.
Mnoho lidí cítí úlevu ve zdravotním stavu, jakmile si pořídí kámen, nebo žena, která nemohla dlouho přijít do jiného stavu, otěhotní. S kamínky a kameny se dějí zázraky, což jsem již za tu dobu, co s kameny pracuji, vysledovala z vlastní zkušenosti.

Jak kameny fungují? Jakým způsobem zajistíme, aby kameny fungovaly co nejlépe?

To, jak kameny pracují, pocítíme sami na sobě. Jejich přítomnost způsobuje změny, které můžeme sami každý vysledovat. Stačí si vzít kamínek do ruky, zavřít oči a zavnímat si, co z nich cítíme. Někdy to jsou jemné vibrace, brnění rukou, hřejivá energie, příjemný pocit, pocit bezpečí a lásky…cokoliv, je to individuální. Někdy nás přenesou do jiných světů, do minulých životů, propojí se zemřelými.

A jelikož nic není náhoda, vždy se k nám dostane přesně ten kámen, který je pro nás pomocníkem a rádcem, který nejvíce právě v tu chvíli potřebujeme. Není tedy třeba trápit se tím, že si nemůžeme kamínek vybrat nebo když jej pro někoho vybíráme, zda je to ten správný.

Jaké kameny máš nejraději a proč? 

Miluji všechny kameny a jak se mění období, tak se mění i situace, které ke mně přichází a které právě řeším. Mým nejoblíbenějším, a prvním kamenem, který jsem si pořídila, byl Čaroit. Čarovný čaroit od řeky Čary ze Sibiře. Je to krásný fialový kámen, který napomáhá rozvíjet intuici, přináší vhledy, napomáhá komunikaci s vesmírnými bytostmi, léčí jakékoliv problémy s hlavou, a tudíž i mozkem. Je silně povznášející.

Dalšími oblíbenými jsou Křišťál, který očistí vše, co je třeba a český Vltavín, který je velkým pokladem naší země a nyní se stává více a více nedostupným, jelikož je již téměř vytěžený. Tak se zvedá i jeho hodnota. Vltavín je velký léčitel, velmi dobře se přes něj přenáší energie pro druhé na dálku. Jeho krásná zelená barva mě okouzluje, jelikož zelená léčivá a harmonizující barva nás obklopuje stále a všude.

Podle čeho si mají lidé vybrat svůj kámen? 

Každý ať si vybere kámen intuitivně, zkrátka takový, který ho přitahuje. Ať barvou, vzhledem nebo jeho energií. Někdo vybírá podle znamení zvěrokruhu, i to je možné. Také je možno vybrat kámen dle jeho léčivých schopností, což je možno dohledat na internetu nebo v knihách.
Lze se orientovat také dle barvy. Pokud máme nějaký zdravotní problém například v oblasti základní čakry, jejíž barva je červená, pak volíme červený kámen, pokud v oblasti sakrální čakry, tedy ledviny či pohlavní orgány, pak volíme barvu oranžovou. Žluté kameny příznivě působí na oblast solar plexu, tedy v případě, pokud trpíme jakýmikoliv stresy nebo máme zdravotní problémy v oblasti žaludku či střev. Srdeční oblast léčí kameny zelené a růžové. Krční, komunikační oblast léčí kameny světle modré, tyrkysové, k rozvoji intuice jsou vynikající kameny tmavě modré nebo křišťál a v poslední řadě fialové kameny napomáhají ke komunikaci se vším, co jest a pomáhají uzdravovat oblast korunní čakry.

Jak se drahé kameny dají vyčistit / nabít? 

O kameny se staráme jako o živé bytosti, tedy je čistíme pod tekoucí vodou, teplota, jak je nám příjemná a při mytí do nich můžeme vložit myšlenku, v čem nám mají pomoci. Pak je vložíme na místo, kam svítí úplňkové paprsky luny či na sluneční svit. U každého kamene by měla být tato informace přiložena, jelikož některé kameny na přímém slunečním svitu blednou.
Po zakoupení kamene je dobré kámen očistit vždy, a to aspoň pod tekoucí vodou, která má blahodárné účinky.