Péče o kameny

crystal-2723145_1920 (1)Darovaný či zakoupený kámen mějte u sebe až po jeho očistění.

Čištění

Máme takovou sílu, že jsme schopni pouhým záměrem vše zrealizovat. Jak takové čištěním záměrem probíhá? Uchopme kámen do ruky a představme si, že nám skrz korunní čakru proudí boží světlo, které naplní celé naše tělo. Druhou ruku přiložme nad kámen a představme si, jak z ni vychází boží světlo a kámen očišťuje a vše, co je nízko vibrační ho opouští. Zopakujme přitom v duchu několikrát větu: “Čistím tento kámen od všech negativních a nízkovibračních energíí”

Protože kameny vstřebávají enegii, tuto očistu opakujte v případě, že kámen držela delší dobu v ruce jiná osoba, nebo když ucítíte, že je to potřeba - to poznáte vy sami intuitivně nejlépe. Další způsoby čištění drahých kamenů:

Vykuřováním

Kámen nechte několik minut okouřit vaším oblíbeným vykuřovadlem, například dřívkem z posvátného stromu Palo Santo, nebo bílou šalvějí. 

Vodou

Kámen umyjte pod tekoucí vlažnou vodou. Při jeho očistě do něho vložte myšlenku, záměr či prosbu, v čem vám daný kamínek má pomoci. Dále usušte látkovou či papírovou utěrkou. Pokud se jedná o špěrk obsahující kov, dbejte, aby se voda dostala pouze na kámen. V opačném případě může hrozit, že vám voda kov při opakovaném omývání poškodí a kov na šperku může zkorodovat.  


Nabíjení drahých kamenů

Kámen uložte na místo, kde na něj bude působit sluneční nebo měsíční svit. Na slunci ho nechte alespoň 1 hodinu, na měsíčním svitu ideálně celou noc. Největší sílu čerpají kameny z úplňku.