Z lodiček pod širák aneb proč se nevylučuje nic s ničím

Proč naší duchovnost neurčuje míra zájmu o drahé kameny, čištění čaker a další ezoterické nástroje a co to “být duchovní” vlastně znamená? 

Po několikaletém prozkoumávání sebe sama - osobním, duchovním rozvoji, které začalo skrze situace, které jsem v životě prožívala (osobní rozvoj kvůli brzké neschopnosti adaptace do bežného systému, duchovní kvůli velké míře synchronicit a “náhod”, které se mi děly čím dál víc) jsem došla k závěru, že být duchovní mnohdy neznamená čistit si několikrát týdně čakry, čarovat s drahými kameny a provádět tajuplné rituály. Může to být skvělá pomůcka, jak se na své duchovní cestě rozvíjet dál, ale též to může velmi snadno překročit skrze nedostatečně transformované ego hranici našeho prapůvodního záměru duchovního poznání a vlastně i celé naší existence. Proč? Duch je v každém z nás. Pouze jsme se mu v současné době a rychlosti nárustu technologií vzdálili natolik, že prožíváme bipolární extrémy, které je ke zdravému fungování lidstva potřeba sloučit zpět k harmonii. Duch převyšuje hmotu - takže i naše ego. Duch ví mnohem lépe, než naše omezená mysl - ego, co je pro nás nejlepší, i když si to mnohdy ve středu pro nás nepříjemné situaci nemyslíme. Skrze utrpení, zkoušky a bolest totiž rosteme. Vykonávání většiny rituálů tedy můžeme z většího nadhledu považovat za pouhé zneužití moci (protože jej vykonává ego). S drahými kameny, aromaterapií, pyramidami, které tvořím a pod. to vnímam trochu jinak. Dostali jsme se do bodu, kde se díky nadměrné konzumaci nezdravých potravin a marketingové masáži na ideál krásy vzdalujeme citu ke svému tělu a jeho potřebám. Jednoduše jsme přestali cítit, co je pro nás - naše tělo dobré, a co ne. Míra necitlivosti, ve které se mnozí z nás nachází, je následně i příčina míry necitlivosti ke všemu ostatnímu. Jak tedy můžeme cítit, že na nás působí krystal, který držíme v ruce, či rozpoznat změnu emočního nastavení po užívání aromaterapeutických směsí? Všechno je energie. Mnoho z nás si chodí “nabít” baterky do lesa, dokonce i mnoho z nás rozpozná, s jakým člověkem je nám dobře a s jakým ne. To nám ještě ve větší míře - naštěstí zůstalo. Zkusme přesunout pozornost více do našich těl. Ideálním pomocníkem je třeba meditace s pyramidou pro konkrétní záměr.

Mnoho ezoterických pomůcek - jako třeba právě zmíněné drahé kameny, aromaterapie a pyramidy, které v napojení vytvářím, jsou tedy úžasnou pomůckou, která nám byla dána a skrze kterou můžeme velmi dobře růst. Zodpovědnost za náš život zůstává ale stále na každém z nás. A čím více budeme zodpovědni za naše životy každý zvlášť, tím pevnější a vyspělejší budeme jako celek. 

Díky mému daru - poměrně velké (řekla bych) dávce analytického myšlení a zároveň prožitkům, které mohou být pro mnohé nevšední, jsem poznala mnoho zajímavých lidí - převážně těch, kteří by se dali “zaškatulkovat” (jak je v dnešní době zvykem) do té “racionální” polarity. Od řady úspěšných, "tvrdých" byznysmenů, veřejně znýmých osobností po "velmi racionální" advokáty. Se všemi jsem našla společnou řeč, dokonce jsou tito lidé z větší části mými klienty, provázím je skrze osobní konzultace po hlubinách duše a dávám tak zakusit hranice neviditelna skrze osobní prožitek. Mnoho z nich se chtělo více přiblížit duchu (ano, každý to má v sobě, je to naše přirozenost), ale skrze špatné životní zkušenosti s druhou extrémní polaritou "ezoteriků" si to zavřeli a zavřeli se tak svému duchovnímu růstu všeobecně. Mnoho z nich považuji za velmi zajímavé bytosti, mnohdy z mého úhlu pohledu duchovně vyspělejší, než řada ezoteriků, která hovoří o této druhé polaritě - "racionální" mnohdy jako o "ovcích". Když jsme na dostatečné úrovni vědomí, nemáme potřebu zajímat se o druhé, protože víme, že to jediné, co můžeme, je změnit sami sebe -  natož někoho odsuzovat. Je velký rozdíl mezi soudem a rozlišováním. Ego odsuzuje, vnitřní podstata rozlišuje. 

Už několik let sleduji tyto polaritní extrémy, jednou s lodičkama na schůzce, podruhé v lese pod širákem a říkam si.. Kdy tohle konečně skončí? Kolik facek od vesmíru ještě potřebujem, abychom si uvědomili, že dlouhodobá cesta převažující nadměrný konzum - materialismus, vede pouze k ohrožení celé civilizace, dlouhodobé potlačování nás samých k problému - a to nejen na hmotné úrovni v podobě řady nemocí a případném zotročení populace (předpokládaná budoucnost v této rychlosti technologií vs. míry vědomí je poněkud pravděpodobná) ale především i v našem prvotním plánu duše, který jsme si sem - před skokem do našich nádherných těl, jež jsme si pro tento život vypůjčili, přáli splnit. 

Jsme bytosti plné soucitu - jeví se mi to dnes a denně. To, co žiju, je pro mě realita a skrze důkazy docházím k pravdám. Zkuste někdy s otevřeným srdcem přijít k člověku a pobavit se - byť třeba na “small talk” úrovni. Konverzace s člověkem, kterého vnímáte třeba i z nějakého důvodu jako velmi odlišného - neztotožnujete se s jeho pravdou -  se stane zábavnou bez ohledu na obsah slov. Začnete totiž vnímat souvislosti z vyšší perspektivy, bariéry oddělenosti zmizí a můžete pak na vlastní kůži procítit tu základní “ezo” větu, která se propisuje skrze naší historii až do moderní literatury. Že všichni jsme JEDNO. Součástí celku, který nikdy nebyl a není oddělený.

Zkrátka a dobře jsem nabyla dojmu, že jediné, o co tady opravdu jde a to v obou - aktuálně z mého úhlu pohledu extrémních polaritách - je přiblížit se zpět ke středu - propojit horní toky energie se spodními (zdroj absolutna (NIC) s naší matkou zemí - Gaiou) ve středu naší hrudi - v srdci. Jak se můžu přiblížit svému středu? Mé nejrychlejší doporučení, které má skvělé výsledky, je meditace na srdeční čakru, každý den alespoň 10-15 min. Zprvu to možná nebude jednoduché - hlava bude narušovat, emoční bloky a traumata se budou rozpouštět, takže poteče třeba i mnoho slz. Ale ta úleva. To je k nezaplacení.. :) 

Návod na jednoduchou meditaci:

Najděte si místo, kde vás nikdo nebude rušit. Pohodlně se usaďte do lotosového sedu, nebo lehněte a uvolněte. Zavřete oči a začněte z hluboka dýchat. Nyní přeneste pozornost na střed vaší hrudi. S každým nádechem si představujte, jak do vašeho srdce proudí bílo-zlatá třpytivá energie a s každým výdechem vás opouští vše, co vás tíží. S každým výdechem jste lehčí a lehčí. Dále si můžete představit, jak se ve vašem srdci tvoří světelný chrám, ze kterého odchází všechno a vše, co již neslouží vašemu nejvyššímu dobru. Opakujte s hlubokým nádechem a výdechem dokud ucítíte, že je potřeba. Následně ještě můžete několik minut v absolutním uvolnění odpočívat a vnímat všechny pocity, které vámi prochází. Znovuprožíváním pocitů a jejich projevy ve všech formách - pláč, vztek, či cokoliv jiného rozpouštíme emoční trauma z minulosti, která může sahat až do raného dětsví. Nebojte se svých pocitů. Zamilujte se do nich. 

Meditaci prohloubíte se speciálně sestavenou pyramidou Láska, či pyramidou Anděl strážný, které obsahují růženín - kámen lásky a sebelásky, který svými vibracemi působí právě na srdeční čakru. 

Více soucitu, méně ega. Více lásky, méně nenávisti. Více pravdy, méně lži. Více Pravdy uvnitř v nás. 

Jsem velmi vděčná, že mohu provázet na cestě osobního i duchovního rozvoje i řadu známých osobností. Po delším zvažování jsem se rozhodla otevřít prostor osobním konzultacím, které zahrnují ceremonii se 100% kakaem, případně posvátným tabákem mapacho široké veřejnosti. Pokud se tedy chcete podívat hlouběji, procítit neviditelné a skrze převzetí zodpovědnosti vybalanconcovat vnitřní rovnováhu, neváhejte mě kontaktovat. Více informací naleznete v odkazu níže. Těším se na naše případné shledání. ???? 

Ohorai 

https://www.natalieohorai.com/konzultace/

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení