Tajemství 4 energií

chaloupkaPoslední paprsky rudého slunce dopadaly na potemnělý les a světlo uvnitř malé dřevěné chaloupky začalo přitahovat pozornost všech obyvatel hlubokého lesa.

Vnitřek chaloupky byl prostý. Kromě jedné velké skříně s krásně malovanými dveřmi a kuchyňského stolu se čtyřmi židlemi zde nic moc výrazného nebylo. Uprostřed stolu zářila svíčka a rozháněla stíny v celé chaloupce. V plamenu svíčky se leskly další předměty. Celé to dohromady vypadalo jako malý oltář.

Země, oheň, voda a vzduch. Čtyři síly, čtyři energie, čtyři životní principy.”, začal pomalu a rozvážně promlouvat starý muž u stolu. Dlouhý plnovous a hluboké oči mu dodávaly vážnost a charisma a hned prvním slovem upoutal pozornost mladého chlapce, který seděl u stolu naproti. “Čtyři živly, milý chlapče,” pokračoval starý muž “tu byly od počátku věků a sahají až k samotnému stvoření Vesmíru.

To jsou ty čtyři živly tak důležité?”, podivil se Ábel a zkoumavě se podíval na muže. “Víc než důležité!” odpověděl stařík. “Nejen že je z těchto čtyř energií postaven celý svět, ale také se promítají do každodenního života, a ty tak díky nim můžeš lépe pochopit podstatu života i povahy všech lidí”.

Jaké jsou tedy ty živly?”, zeptal se nedočkavě chlapec. Znovu se podíval na předměty na stole a zvídavým pohledem projel krásný křišťál, lahvičku s kameny na uchování vůně, svíčku a posvátné dřevo Palo Santo a lasturu z perlorodky.

A starý muž začal vyprávět.

První energií je Země. Ta představuje uzemnění, princip zhmotnění a pevné zákony, na kterých byl tento svět postaven. Planety putují vesmírem s matematickou přesností, slunce vychází a zapadá v přesný čas a nemůže být jinak. Gravitace a další zákony nám byly na tuto zemi dány, abychom jich využívali a zůstali jsme ukotveni v názorech a přesvědčení.

V opačném spektru k energii země je živel Vzduch. Ten naopak představuje sílu myšlenek a imaginace. Díky principu Vzduchu si můžeš vysnít cokoliv a začít to zhmotňovat v reálných činech. Díky tomuto živlu mohou lidé snít a tvořit si ideální svět.

Třetí energií je Oheň. Princip rychlého vzplanutí, rychlý změň a obrovské transformace v krátkém období. Díky živlu Ohni jsou lidé schopni dělat rychlá rozhodnutí, nadchnout se nebo vzplát pro někoho.

V protikladu ohně je Voda. Princip pomalosti a rozvahy, ale největší síly. Zatímco oheň může během pár hodin zničit celý les, voda si vytváří svoje koryta a tunely po celá staletí, ale nakonec je schopna prorazit i tvrdou skálu.

---------------

Zastoupení 4 živlů by nemělo chybět v žádné domácnosti. Pomůže vám držet rovnováhu a využívat síly všech energií. Křišťál jako představitel Země, vůně esenciálního oleje v rolleru v zastoupení Vzduchu. Svíčka s plamenem představuje živel Oheň a lastura z perlorodky zase Vodu. Na lastuře můžete vykuřovat posvátné dřevo Palo Santo, které v balíčku také dostanete.

Jako dárek k balíčku 4 živly dostanete ještě ručně dělanou pyramidu s drahými kameny. Princip pyramidy je známý už ze starověkých národů, nejvíce z Egypta. Je to mystický tvar, který má sloužit k absorpci a uchování energie.

Balíček 4 živly je tak ideálně začátek pro vytvoření vašeho vlastního domácího oltářku.

balicek-4-zivly

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení